Najpiękniejsze gole w karierze Kuby Błaszczykowski

10. USA – Polska 2:2, 10 października 2010, 73. Minuta

Reprezentacja Polski rozgrywała w Chicago towarzyski mecz przeciwko kadrze USA, ostatecznie starcie zakończyło się remisem 2:2. Ozdobą spotkania był niewątpliwie gol Jakuba Błaszczykowskiego. Bezpańska piłka trafiła pod nogi Kuby, który znajdował się na skraju pola karnego rywala. Od razu skierował ją w stronę bramki, ta otrzymała rotacji i widowiskowo wpadła do siatki, odbijając się jeszcze od słupka.

9. Borussia Dortmund - HSV Hamburg 1:1, 09.04.2011, 91. Minuta

Jakub Błaszczykowski, będąc w polu karnym otrzymał górną piłkę od Patricka Owomoyela. Reprezentant Polski od razu kropnął futbolówkę z woleja i z pełną mocą wpadła do siatki! Bramkarz Hamburgu w tej sytuacji nie miał nic do powiedzenia i mógł jedynie śledzić piłkę, gdy ta nieuchronnie kierowała się w stronę światła bramki.

8. Polska – Bułgaria, 2:0, 03.03.2010, 43. Minuta

Trafienie po indywidualnej akcji Kuby Błaszczykowskiego. Polak otrzymał piłkę na połowie przeciwnika, po czym samotnym rajdem minął kilku zawodników Bułgarii i precyzyjnie uderzył piłkę w kierunku bramki. Golkiper rywala nie miał w tej sytuacji nic do powiedzenia i futbolówka pewnie trafiła do siatki.

7. Borussia Dortmund – Feyenoord, 2:1, 01.08.2008, 5. Minuta

Jeden z pierwszych, ładnych goli Kuby Błaszczykowskiego w barwach Borussii Dortmund. Nasz zawodnik otrzymał świetnie wyłożoną piłkę w polu karnym, po czym w swoim stylu uderzył zewnętrzną częścią stopy. Atomowe uderzenie było nie do obrony, powtórki pokazały również, jak piłka kierowała się do bramki z lekko zakrzywioną trajektorią.

6. Polska – Mołdawia, 1:1, 07.06.2013, 7. minuta

Kuba Błaszczykowski bardzo szybko wpisał się na listę strzelców w meczu przeciwko Mołdawii. Ówczesny kapitan reprezentacji Polski otrzymał przeszywające podanie od Roberta Lewandowskiego, po którym piłka minęła całą linię defensywną rywala. Kuba otrzymał ją tuż przed polem karnym, zwiódł bramkarza ruchem ciała i sprytnie skierował futbolówkę w stronę bramki. Totalnie zdezorientowany golkiper nie miał w tej sytuacji nic do powiedzenia.

5. Polska – Ukraina, 21.06.2016, 54. minuta

Popisowa akcja Kuby Błaszczykowskiego. Jednym zwodem zmylił kilku Ukraińców, ułożył piłkę do strzału, uderzając lewą nogą w stronę dłuższego słupka. Bramkarz odprowadził piłkę wzrokiem, po czym ta zafurgotała w siatce. Kuba po raz drugi w finałowym turnieju Euro 2016 doprowadził do ekstazy kilkanaście milionów Polaków przed telewizorami. Trafienie bliźniaczo podobne do gola zdobytego w meczu przeciwko Rosji podczas Euro 2012.

4. Borussia Dortmund – Karlsruher S.C., 09.05.2009, 25. minuta

Kuba otrzymał świetne podanie od reprezentacyjnego kolegi Łukasza Piszczka. Piłka jeszcze przed tym, jak trafiła pod nogi Błaszczykowskiego, zaliczyła kozioł przed polem karnym, po czym Polak potężnie uderzył z woleja. Futbolówka poleciała idealnie w okienko.

3. Polska – Rosja, 12.06.2012, 57. minuta

Trafienie, które zapisało się do złotej historii reprezentacji Polski. Podczas mistrzostw Europy rozgrywanych w Polsce, Kuba strzelił cudownego gola w meczu przeciwko Rosji. Obszedł kilku rywali na skraju pola karnego, wystawił sobie piłkę do strzału i mocno uderzył po dłuższym słupku. Stadion we Wrocławiu oszalał po tym trafieniu.

2. Borussia Dortmund – Fortuna Duesseldorf, 27.11.2012, 43. minuta

Trafienie nominowane do najładniejszego gola sezonu 2012/2013 w Bundeslidze. Kuba otrzymał górne podanie od swojego kolegi w polu karnym, po czym z „pierwszej piłki” uderzył z woleja. Zaskoczony bramkarz Fortuny rzucił się do futbolówki, jednak trafienie było na tyle precyzyjne, że nie miał szans sparować tego uderzenia.

1. Borussia Dortmund – Bayern Monachium, 27.11.2012, 32. Minuta

Przez wielu gol ten uważany jest za jeden z najpiękniejszych w historii „Der Klassiker”. Jakub Błaszczykowski otrzymał podanie tuż przed polem karnym przeciwnika, po czym huknął jak z armaty zewnętrzną częścią stopy. Piłka nabrała rotacji i w efektowny sposób wpadła do bramki Bayernu Monachium. Trafienie to jeszcze długo po meczu było odtwarzane w niemieckiej telewizji.

Wszystkie powyżej opisane bramki można obejrzeć na poniższym filmiku: